Belka
Środa, 12 Lutego 2025   imieniny: Damian, Nora, Modest
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Biesiada ludowa przy święciechowskim wiatraku [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2019-05-20, Data modyfikacji: 2019-05-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie odbyła się ,,Biesiada Ludowa" w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Zwiedzanie Izby Regionalnej mieszczącej się w starym wiatraku było głównym punktem programu. Podczas imprezy odbyły się warsztaty plecenia koszyczków wiklinowych, a swoje prace wystawił rzeźbiarz z Leszna. Było swojskie jadło oraz Kapela Podwórkowa Z KOPYTA, która zabawiała uczestników imprezy. Do wspólnej zabawy zaprosili: Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie i Zespół Pieśni i Tańca Marynia.

Pełna treść wiadomości na: leszno.naszemiasto.pl/artykul/biesiada-ludowa-przy-swieciechowskim-wiatraku-zdjecia,5130695,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
leszno.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: leszno.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    leszczyński

    Powiat leszczyński – z siedzibą w mieście Leszno, nie należącym do powiatu. Do powiatu zaliczają się gminy: Osieczna, Rydzyna, Krzemieniewo, Lipno, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice oraz miasta Osieczna i Rydzyna. Na terenie ziemi leszczyńskiej znajduje się wiele jezior, m.in.: Jezioro Białe-Miałkie, Jezioro Breńskie, Jezioro Brzeźnie, Jezioro Linciusz, Jezioro Maszynek. 


    Duże skupisko jezior stanowi olbrzymia atrakcję turystyczną, zwłaszcza dla wędkarzy, którzy ochoczo odwiedzają powiat. Dla pozostałych turystów powiat ma w ofercie szlaki piesze i rowerowe. Przykładem znanych i ciekawych szlaków rowerowych jest Szlak Wiatraków, liczący aż 42 kilometry, wiatraki bowiem odgrywają w Wielkopolsce istotną rolę od XIV wieku.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola