Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Radni pytali

Data publikacji: 2017-09-05, Data modyfikacji: 2017-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Interpelacje radnych złożone na sesji Rady Miejskiej 31 sierpnia. Przejście podziemne Barbara Mroczkowska z Klubu Radnych PO zwracała uwagę na konieczność modernizacji przejścia podziemnego pod Alejami Jana Pawła II, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 7. Prezydent Łukasz Borowiak odpowiadał, że to zadanie będzie zrealizowane w ramach przebudowy drogi krajowej nr 12, czyli od granicy miasta w ul. Szybowników do granicy miasta w ul. Kąkolewskiej. Inwestycja jest planowana na lata 2017-2020, obecnie trwają prace projektowe. Wykonawcą przebudowy będzie firma Strabag. Koszt to 45 mln zł, ale samorząd pozyskał aż 85 procent dotacji z Unii Europejskiej. - Bardzo proszę o cierpliwość. Teraz nie możemy remontować tego przejścia. Taki wydatek byłby nieuzasadniony - mówił prezydent. Zobacz całość

Pełna treść wiadomości na: leszno.pl/Radni_pytali_6ed.html
leszno.pl, Źródło artykułu: leszno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    leszczyński

    Powiat leszczyński – z siedzibą w mieście Leszno, nie należącym do powiatu. Do powiatu zaliczają się gminy: Osieczna, Rydzyna, Krzemieniewo, Lipno, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice oraz miasta Osieczna i Rydzyna. Na terenie ziemi leszczyńskiej znajduje się wiele jezior, m.in.: Jezioro Białe-Miałkie, Jezioro Breńskie, Jezioro Brzeźnie, Jezioro Linciusz, Jezioro Maszynek. 


    Duże skupisko jezior stanowi olbrzymia atrakcję turystyczną, zwłaszcza dla wędkarzy, którzy ochoczo odwiedzają powiat. Dla pozostałych turystów powiat ma w ofercie szlaki piesze i rowerowe. Przykładem znanych i ciekawych szlaków rowerowych jest Szlak Wiatraków, liczący aż 42 kilometry, wiatraki bowiem odgrywają w Wielkopolsce istotną rolę od XIV wieku.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola