Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Studenci WSH zaczęli rok akademicki z nową rektor...

Data dodania: 2018-10-15
400 osób rozpoczęło rok akademicki w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Nastąpiła też zmiana rektora. Po Aleksandrze Zandeckim funkcję tę objęła Anna... więcej »
 
 

Memy po meczu Polska - Włochy. Reprezentacja spada...

Data dodania: 2018-10-15
Porażka Polaków w niedzielnym meczu z Włochami nie pozostała bez echa w internecie. Zobacz, jakie memy i śmieszne obrazki znaleźliśmy w sieci po tym spotkaniu. więcej »
 
 

Dzień Nauczyciela - pamiętacie te sytuacje ze...

Data dodania: 2018-10-14
Swoje święto nauczyciele obchodzą 14 października, czyli w Dzień Edukacji Narodowej. Sytuacje znane wszystkim ze szkoły stały się źródłem inspiracji dla wi... więcej »
 
 

Pozew w trybie wyborczym. Komitety przed sądem w...

Data dodania: 2018-10-13
Grzegorz Rusiecki pozwał komitet Łukasza Borowiaka PL18 do sądu w trybie wyborczym. Chodzi o informacje przekazane przez sztab PL18 w mediach społecznościowych. Sądowa konfrontacja z... więcej »
 
 

Remont 28 kilometrów dróg z Wijewa do Nietążkowa...

Data dodania: 2018-10-12
Otwarto drogę z Nietążkowa do Wijewa. To największa w historii powiatu leszczyńskiego inwestycja drogowa, której koszty wyniosły 56,6 milona złotych. Wyremontowane drogi ... więcej »
 
 

Barman zniknął z utargiem po kilku dniach pracy

Data dodania: 2018-10-12
19 latek z Leszna nie zagrzał długo miejsca u nowego pracodawcy. Zamiast zarobić jako barman postanowił okraść swojego szefa. Po kilku dniach za barem zniknął, a wraz z nim... więcej »
 
 

Radni większością głosów...

Data dodania: 2018-10-12
Nie ma zgody radnych Święciechowy na lokalizację elektrowni na biomasę na terenie tej gminy. Zdaniem inwestora, czyli norweskiej firmy, uchwałę o planach zagospodarowania podję... więcej »
 
 

Wielkopolscy studenci nie radzą sobie z finansami,...

Data dodania: 2018-10-12
Łatwo jest rozpocząć studia, ale nie każdy młody człowiek później jest w stanie się utrzymać i płacić regularnie czesne. Długi wielkopolskich stu... więcej »
 
 

Seniorzy przyjrzeli się bezpieczeństwu na...

Data dodania: 2018-10-12
W leszczyńskim ratuszu przedstawiono raport dotyczący bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Lesznie. Opracowała go grupa seniorów ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie. W wię... więcej »
 
 

To koniec jednorazowych naczyń. Plastikowe słomki,...

Data dodania: 2018-10-12
Czy wiecie, że plastikowe przedmioty stanowią ponad 70 proc. odpadów morskich. Komisja ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego postanowiła walczyć z tymi zanieczyszczeniami i &... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 772
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leszczyński

  Powiat leszczyński – z siedzibą w mieście Leszno, nie należącym do powiatu. Do powiatu zaliczają się gminy: Osieczna, Rydzyna, Krzemieniewo, Lipno, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice oraz miasta Osieczna i Rydzyna. Na terenie ziemi leszczyńskiej znajduje się wiele jezior, m.in.: Jezioro Białe-Miałkie, Jezioro Breńskie, Jezioro Brzeźnie, Jezioro Linciusz, Jezioro Maszynek. 


  Duże skupisko jezior stanowi olbrzymia atrakcję turystyczną, zwłaszcza dla wędkarzy, którzy ochoczo odwiedzają powiat. Dla pozostałych turystów powiat ma w ofercie szlaki piesze i rowerowe. Przykładem znanych i ciekawych szlaków rowerowych jest Szlak Wiatraków, liczący aż 42 kilometry, wiatraki bowiem odgrywają w Wielkopolsce istotną rolę od XIV wieku.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola