Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Leszno, Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna
Belka
Wtorek, 14 Sierpnia 2018   imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nocna Światowa Rowerówka

Data dodania: 2018-08-13
Organizacja Turystyczna Leszno-Region zaprasza w piątek 17 sierpnia na Nocną Światową Rowerówkę. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Tegoroczna edycja powiedzie ponownie z Pałacu w... więcej »
 
 

"Leszno Barok Plus" - organizacja ruchu w...

Data dodania: 2018-08-13
Urząd Miasta Leszna, Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji informuje o wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu w związku z festiwalem kulturalnym „Leszno Barok Plus” na pl. Powstańców i... więcej »
 
 

Czterech nowych dyrektorów w mieście, prezydent...

Data dodania: 2018-08-13
Zmiany na stanowiska dyrektorskich w części leszczyńskich placówek oświatowych. Na fotelach szefów będzie czworo debiutantów. Zmiany czekają dwa przedszkola i dw... więcej »
 
 

Co z pływalnią Akwawit? Kluczowa jest sprawa remontu

Data dodania: 2018-08-13
Analiza kosztów przywrócenia do użytkowania pływalni Akwawit będzie decydująca dla decyzji dotyczących jej ewentualnej dzierżawy przez Urząd Miasta. Wiadomo, ż... więcej »
 
 

Powiat chce kierowców przesadzić na rowery,...

Data dodania: 2018-08-13
Namówią kierowców, by przesiedli się na rowery? Władze Powiatu Leszczyńskiego mają taką nadzieję. W gminie Lipno, Osieczna i Rydzyna oddano właśnie do u&... więcej »
 
 

Fotopułapki okazały się bardzo skuteczne, będzie...

Data dodania: 2018-08-13
We wrześniu miasto chce kupić kolejne fotopułapki, które okazały się doskonałym narzędziem w walce z osobami zaśmiecającymi Leszno. Pierwszych pięć os... więcej »
 
 

Trwa duży remont w Wilkowicach, zdążą do...

Data dodania: 2018-08-13
Do pierwszego dzwonka pozostały niewiele ponad dwa tygodnie, a Szkoła Podstawowa w Wilkowicach to dziś plac budowy. Placówka przechodzi tak zwaną termomodernizację. Zdaniem w&oacut... więcej »
 
 

Pierwsi wielkopolscy terytorialsi złożyli dziś...

Data dodania: 2018-08-12
Stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Leszna i Śremu złożyło dziś na Rynku w Lesznie przysięgę wojskową. Uroczystość miała wyjątkową... więcej »
 
 

Rusztowanie uszkodziło trakcję kolejową pod Lesznem

Data dodania: 2018-08-12
Wstrzymanie ruchu pociągów i trzy osoby z obrażeniami – to skutki przewrócenia się rusztowania na trasie kolejowej pod Lesznem. W Klonówcu konstrukcja na skutek podmuch&o... więcej »
 
 

Rowerzyści ruszli 50 kilometrowym szlakiem walk...

Data dodania: 2018-08-12
Ponad 80 rowerzystów w niedzielę rano wystartowało z Wilkowic w trasę liczącą około 50 kilometrów i wiodącą historycznym szlakiem walk niepodległośc... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 728
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  leszczyński

  Powiat leszczyński – z siedzibą w mieście Leszno, nie należącym do powiatu. Do powiatu zaliczają się gminy: Osieczna, Rydzyna, Krzemieniewo, Lipno, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice oraz miasta Osieczna i Rydzyna. Na terenie ziemi leszczyńskiej znajduje się wiele jezior, m.in.: Jezioro Białe-Miałkie, Jezioro Breńskie, Jezioro Brzeźnie, Jezioro Linciusz, Jezioro Maszynek. 


  Duże skupisko jezior stanowi olbrzymia atrakcję turystyczną, zwłaszcza dla wędkarzy, którzy ochoczo odwiedzają powiat. Dla pozostałych turystów powiat ma w ofercie szlaki piesze i rowerowe. Przykładem znanych i ciekawych szlaków rowerowych jest Szlak Wiatraków, liczący aż 42 kilometry, wiatraki bowiem odgrywają w Wielkopolsce istotną rolę od XIV wieku.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola